Poszukiwana rodzina

 

Mikołaj Homoniec Mikołaj Homoniec

Czy ktoś z Państwa wie coś  na temat losów

Nadziei  Homoniec?

Data i miejsce urodzenia: 1930-09-19, RP2, Marjanówka

Imię ojca: Jewdokim
Imię matki: Hawryna

Nadzieja  przebywała w kolonii Santa Rosa, prawdopodobnie chodziła do szkoły albo na kursy.

Będę wdzięczna za informacje. Poszukuje ją rodzina ze strony brata, Mikołaja .

 

Oto informacja od pani Elżbiety Homoniec, bratanicy Nadziei.

Witam, jestem córką Mikołaja Homoniec, który poszukiwał swojej siostry Nadziei Homoniec. Piszę poszukiwał bo już niestety nie żyje.To właśnie jego zdjęcie widnieje w ogłoszeniu o poszukiwaniach jego siostry. Mógł mieć wtedy około 26 lat. Ja, jego córka Elżbieta Homoniec podjęłam się dalszych poszukiwań rodziny ze strony taty. Znalazłam w RPA swojego kuzyna, to Janek Wilimiec- jego dziadek Konrad Wilimiec i moja babcia Hawryna (Helena) Wilimiec (Homoniec) to rodzony brat i siostra.
Dzięki pomocy pani Joanny Matias wiem,że moja ciocia Nadzieja Homoniec spędziła dzieciństwo w Meksyku w miejscowości Leon, sierociniec dla polskich i żydowskich dzieci Santa Rosa. Przebywała tam do 16 -go roku życia.
Ostatnio znalazłam w internecie na Ancestry. com – przejścia graniczne, poświadczenie ( karta pokładowa ) ,że moja ciocia Nadzieja Homoniec została przewieziona z Santa Rosa do Laredo w USA stan Teksas.Miała wtedy 16 lat. Moje poszukiwania trwają nadal. Jeżeli ktoś wie cokolwiek na ten temat to bardzo proszę o kontakt. Proszę o pomoc. Elżbieta Homoniec

Dodaj swój komentarz

komentarz(y)

{ 2 komentarzy }

Anonim o

Anonim o